Свято духовності українського народу

Мова – душа кожної національності,

                                                                     її святощі, її найцінніший скарб.

                                                                                                         Іван Огієнко

Щороку День української писемності та мови в Клішковецькій гімназії проходить урочисто й піднесено. Усі учні беруть активну участь у святкуванні. Цей рік не став винятком.

Святковий настрій панував із самого ранку. Звичайну шкільну форму діти змінили на барвисті українські вишиванки. Але найголовніше – почуття гордості переповнювало серця учнів, адже вони долучалися до важливої справи – шанування рідної мови. З уроків української мови гімназисти добре знають: якщо народ відмовлявся від мови, то зникав. Тому саме від них, молодого покоління, залежить майбутнє нашої держави.

О 12 годині 30 хвилин  почався радіодиктант національної єдності, який  у цьому році проходив під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Текст читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко. Ім`я цієї людини добре відоме учням, бо вчаться за його підручниками, із задоволенням слухають ексрес-уроки на каналі «1+1» у програмі «Сніданок». Хоч гімназисти усвідомлювали, що мета акції – не перевірка грамотності, а єднання, але все одно намагалися якнайкраще справитися із завданням.

До Дня  української писемності та мови шестикласники підготували тематичну лінійку «Мова – життя духовного основа». Учні декламували поетичні рядки Олександра Олеся, Максима Рильського, Василя Симоненка, Валентина Бичка, Сидора Воробкевича, розповідали про тернистий шлях, що пройшла українська мова протягом століть, яких утисків та заборон вона зазнала.  Яскраве відео про Україну, підібране учнями, ще раз нагадало всім присутнім, що свою державу, як і мову, необхідно берегти.

У цей день було проведено І (шкільний) етап  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні 5-11 класів. Найкращі знавці мови братимуть участь у ІІ (районному) етапі. Нехай їм щастить.

Свято закінчилося, але боротьба за чистоту мови, її престижність продовжується.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *