Тиждень української мови і літератури

З метою розширення пізнавальних інтересів учнів з української мови та  літератури, розвитку креативності, виховання почуття патріотизму, національної гордості з 19.03 по 26.03.2018 р. у Клішковецькій гімназії організовано й проведено Тиждень української мови і літератури, присвячений Шевченківським дням.

20.03.2018 р. відбувся конкурс читців поезій. Гімназисти декламували вірші Т.Шевченка, Лесі Українки, В.Симоненка, Л.Костенко, І.Жиленко… Кожен учасник намагався донести до слухачів красу й силу художнього слова, авторський задум, свої переживання й почуття. Переможцями стали учениця 7 класу Фидишена Діана та учениця 9 класу Ткач Катерина.

 

21.03.2018 року учитель української мови і літератури Жижина І.В. провела відкритий урок з української мови в 6 класі з теми «Не з прикметниками». Шестикласники опрацьовували новий матеріал, вирішували проблемні питання, виконували творчі завдання, працювали з підручником, із картками. Різні форми та методи роботи на уроці забезпечили якісне засвоєння теми.

 

Тематичну лінійку «Іду з дитинства до Тараса…» провели учні 5 – Б класу й класний керівник Руснак Т.В. П’ятикласники розповіли про дитячі роки Тараса Шевченка, інсценізували фрагменти з життя поета, декламували вірші Кобзаря.

 

 

Гімназистам сподобалося й запам`яталося літературно-українознавче свято «Не цурайтесь хустинок, дівчата», проведене 22.03.2018 р. учнями         7 класу та вчителем української мови і літератури  Войт С.В. У цей день усі дівчатка, учителі прийшли в українських хустках, що додало святковості й піднесеності. Семикласники розповіли історію виникнення хустки, декламували поезії, інсценізували уривок із «Сватання на Гончарівці»            Г. Квітки-Основ`яненка, продемонстрували хустки різних років, узяли інтерв`ю в учителів, провели конкурс для хлопців, а завершили свято танцем із хустками та сучасним дефіле.

 

На поетичний вернісаж «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!», присвячений творчості Лесі Українки, було запрошено учнів 9-11 класів. Захід організували десятикласники та вчитель української мови і літератури Балахтар О.С. (23.03.2018 р.). Учні прикрасили кабінет вишитими рушниками, українськими хустками, квітами, підготували цікаві відеопрезентації. Десятикласники розповіли про цікаві факти життя легендарної поетеси, декламували поезії, написані в різні періоди творчості.  Панував дух ліричності, романтичності та піднесеності.

 

 

Тиждень завершився тематичною лінійкою «І йшли віки, і були українці, і створили слово українське», проведеною учнями 11 класу та вчителем української мови і літератури Дячук А.А. Одинадцятикласники декламували поезії, цитували вислови відомих людей про мову, дали присягу любити рідне слово, передавати нащадкам безцінний скарб.

 

 

27.03.2018 р. на загальношкільних батьківських зборах учні, які взяли активну  участь у Тижні української мови і літератури, були нагороджені грамотами, книгами, солодощами. А також відзначені діти, які стали переможцями позашкільної олімпіади «Олімпус», вони отримали дипломи, а також книги. Начальник відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму Вілянська Л.І. побажала гімназистам успіхів, перемог, подальших звершень. Директор гімназії  Боднар Н.С. наголосила, що виховання учнів засобами рідної мови, художнього слова – важливий етап духовного розвитку особистості школяра.

Тиждень української мови і літератури завершився, але позакласна робота з предмета  з метою популяризації українського слова,  розширення творчих можливостей учнів та виявлення обдарованих дітей триває.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *