До Дня туризму – подорож до Києва

«Цвіт таланту ніколи не розквітне на повну силу, якщо хист від Бога не плекати, якщо здібності від батька – матері не розвивати, якщо розум від природи не посилити інтелектом освіти».

27 вересня – Всесвітній День туризму. Розвивати систему компетентностей школярів неможливо без засобів туристсько-краєзнавчої діяльності.

У цьому навчальному році до Дня туризму наша подорож пролягла до столиці держави потягом «Чернівці – Київ». Те, що вивчали на уроках географії, змогли тепер побачити власними очима. За вікнами потяга залишалися населені пункти Чернівецької, Хмельницької, Вінницької та Київської областей, Лісостеп змінився Поліссям.

І ось вона – дорога столиця. Місто, у якому проживає близько 2,8 млн. осіб прийняло чергових мігрантів – учнів Клішковецької гімназії та їхніх батьків.

Дехто вперше ступив до Київського метрополітену. Ми побачили: Пам’ятний знак засновникам Києва, «Золоті ворота».

На Михайлівській площі пам’ятник, що входить до переліку «Сім чудес України» – княгині Ользі, Святому апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу і Мефодію, Пам’ятний знак жертвам голодомору, Андріївську церкву, проїхалися у київському фунікулері.

Пройшли вулицею Воздвиженською, милувалися архітектурними творіннями сучасних будівель.

Річковий вокзал – головний порт Києва на Подолі манив до себе. На пароплаві «Ластівка шляхетна» наша група здійснила подорож до моста Патона – першого в світі суцільно-звареного мосту завдовжки 1543 м.

Незабутнє враження від найбільшого музейного комплексу України – Києво-Печерської Лаври, національного музею історії України у Другій світовій війні, Меморіального комплексу, що розкинувся на площі 10 га. на правому березі Дніпра на Печерську. Арка «Дружба народів» зворушила серце.  Відвідали меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Заблистіли сльози на очах усіх, лягли стрічки до портретів на алеї Героїв Небесної Сотні. Їхнє життя триває в кожному з нас, а ми маємо змогу жити, навчатись, відпочивати. Квітковий годинник Києва підтверджує красу України, її незламність.

Прогулялися головною вулицею Хрещатик, пройшли сімома поверхами ЦУМу.

Бути у Києві і не зайти до Національного природного музею – Національного науково-природничого музею НАН України – одного з найбільших науково-природничих музеїв світу просто неможливо. П’ять музейних експозицій, де зібрано понад 30 000 експонатів розповідають все про нашу Землю.

Стежки «Пейзажної алеї» повернули нас у світ казки. А ще в день нашої екскурсії святкувала 20 років свого процвітання національна виробнича торговельна компанія з виробництва морозива «Три ведмеді».

На завершення екскурсії наша група озвучила мрію: бажаємо, щоб у список численних пам’ятників Києва обов’язково вписався пам’ятник Першому космонавту незалежної України – Герою України, нашому односельчанину, випускнику Клішковецької гімназії Леоніду Каденюку, який похований на Байковому кладовищі.

Туризм – це подорожі, а подорожі це безліч вражень, а враження – капітал, що ніколи не прогорить, адже вони залишаться в пам’яті назавжди. Вдячні батькам, саме вони профінансували цю екскурсію. Відрадно, що учні розуміють, що нажити багато грошей – хоробрість, а вміло витратити їх – мистецтво. То ж уроки з курсів «Фінансова грамотність» допомагають підвищувати власний добробут, правильно регулювати свій бюджет.

Уміння навчатися впродовж життя – невід’ємна компетентність. Ми, вчителі Клішковецької гімназії впевнені, що такі екскурсії залишать великий слід у душах дітей. Доброзичливість, щирість, дружба, співпереживання, толерантність, здоровий спосіб життя – невід’ємні риси наших гімназистів.

 

 

 

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *