Слідами «Тіней забутих предків»…

У той час, коли благородна осінь розфарбовує листя золотом, надає небу найглибшої блакиті, учителі Клішковецької гімназії здійснили подорож до самобутнього куточку України, перлини Українських Карпат – гуцульської столиці Верховини. Подорож підкреслила прагнення педагогів до пошуку нових знань, духовного збагачення, наповнення вчительського духу патріотизмом та натхненням передавати накопичені нові знання і досвід учням, щоб вони зростали гідними громадянами своєї країни зі сформованими морально-етичними цінностями та широким світоглядом.
У пам’яті закарбувалися прекрасні узгір’я та покриті осіннім лісом пагорби Жаб’євської котловини, де проходили зйомки неповторного художнього фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», який за версією сербського режисера Еміра Кустаріци визнаний одним з найкращих фільмів у світі. Педагогічний колектив гімназії пройшовся по місцях зйомок фільму та побував у музеях: «Хаті-гражді» та будинку-музеї фільму «Тіні забутих предків», де мав нагоду долучитися до духу, який залишився ще з часів зйомок та продовжує надихати як відвідувачів, так і митців сучасності до створення нових творів мистецтва.


Символічними виявилися сходження на довколишні карпатські вершини, які ознаменували прагнення людей до підкорення життєвих вершин, незламності духу та непоборності буденних обставин перед твердо поставленою метою.
Незабутнім виявилося відвідування музею гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика. Власниця музею та дочка Романа Кумлика, яка особисто проводить екскурсії та дбає про музейні фонди, показала справжню любов дочки до батька, усвідомлення важливості батьківської справи. Адже він був знатним музикантом (гров майже на 50-ти музичних інструментах), володарем багатьох нагород музичних та етнографічних фестивалів не лише в Україні, а й за кодоном. Для збереження батьківської пам’яті вона самотужки освоїла 15 музичних інструментів. Своє вміння демонструвала відвідувачам.
Незважаючи на осінні барви та близькість зимового спокою, творча наснага та бажання сумлінно виконувати свою справу – одну із найважливіших справ в людському суспільстві – посилилася в стократ. @ Verkhovyna

 

 

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *