Доповни свою реальність!


Саме під таким гаслом пройшло спільне засідання методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних, фізико-математичних дисциплін та школи молодого вчителя шкіл Клішковецької ОТГ, яке відбулося 11 квітня на базі Клішковецької гімназії.
Боднар Надія Сергіївна презентувала учасникам засідання візитку Клішковецької гімназії – бронзового призера Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти». Директор гімназії розповіла про участь навчального закладу у різноманітних проектах, форумах, конкурсах, фестивалях; поділилася результатами роботи з обдарованими дітьми.
Обмін досвідом продовжився відвідуванням уроку алгебри у 8 класі з теми «Типи квадратних рівнянь та способи їх розв’язання», де учні узагальнили та систематизували набуті компетентності в процесі роботи над навчальним проектом «Рівняння у шерензі віків». Восьмикласники разом із заступником директора з навчально-виховної роботи, учителем математики, керівником методичного об’єднання фізико-математичних дисциплін Музикою Людмилою Дмитрівною при розв’язуванні квадратних рівнянь різними способами керувались словами французького математика Ф. Вієта «При розв’язуванні складних рівнянь потрібно знайти спосіб привести їх до більш простих».
Цікавою була ділова гра з використанням новітніх технологій, яку провів Ткач Сергій Іванович – учитель інформатики. Учасники засідання ознайомились із використанням QR-кодів для навчального процесу на прикладі стінгазети доповненої віртуальної реальності.
Керівник астрономічного гуртка Кирилюк Сергій Миколайович та учитель фізики Слободян Галина Іванівна, у рамках року фізики презентували учнівський проект «Сходинками української космонавтики». Присутні мали можливість ознайомитись з основними віхами української космонавтики та її значенням у становленні світової космічної галузі.
А наймолодші гімназисти, учні 5 класу, разом із класним керівником Дячук Альоною Анатоліївною, вчителем основ здоров’я Непийводою Катериною Василівною та медичним працівником гімназії Робулець Галиною Семенівною, продовжуючи роботу над проектом «Ми за здоровий спосіб життя», не тільки розповіли про авітаміноз, про користь вітамінів та їх вміст у фруктах, а й частували гостей вітамінами з весняного кошика.
У рамках року французької мови у гімназії неодноразово проходили виховні заходи, які проводила учитель французької мови Самборська Лариса Євстафіївна. Учасників засідання теж запросили на святковий концерт «Зірковий шлях французьких співаків».

Кульмінацією заходу став круглий стіл «Проектна технологія – данина моді, чи необхідність у професійному становленні майбутнього випускника», на якому було обговорено такі питання:

  1. Проектна діяльність як один із перспективних видів навчання.
  2. Роль проектної технології у підготовці учнів до ЗНО.
  3. Вплив професійної компетентності педагога на випускника, який прагне досконалості.
    В обговоренні взяли участь вчителі Клішковецької гімназії: Попова Марія Миколаївна – учитель історії, правознавства та громадянської освіти, керівник методичного об’єднання суспільно-гуманітарних дисциплін, Войт Світлана Валеріївна – учитель української мови та літератури, керівник школи молодого вчителя; Ткач Тетяна Василівна – учитель математики та інформатики; вчителі Клішковецького ОЗО імені Л.Каденюка: Главатчук Світлана Дмитрівна – учитель української мови та літератури; Ротар Марія Миколаївна – учитель історії та учитель математики Полянського НВК Мельник Дмитро Дмитрович.

Підсумовуючи роботу спільного засідання керівник методичної сервісної служби Клішковецької ОТГ Мельничук Наталія Володимирівна, зазначила що вчителі Клішковецької гімназії багаті на досвід, яким діляться і завжди крокують попереду, впроваджуючи інновації в навчальний процес, а сьогодні здивували залученням технологій з використанням мобільного телефону.
Учасники засідання переконались, що учнівські проекти хоч і не є повноцінними науковими роботами, проте виконують вкрай важливу мету – вчать творити науку, а навчання у віртуальній реальності – це готовність до реальних випробувань і, насамперед, до ЗНО.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *