Онлайн-зустріч з тренерами програми “Демократична школа”

03.04.2020 відбулася онлайн-зустріч працівників Клішковецької гімназії з тренерами програми “Демократична школа” Миколою Попадюком та Наталією Герасим.
Під час зустрічі тренери нагадали про можливості сайту Демократична школа та Тулбоксу для вчителів.
На зустрічі обговорювалися “Посібники Ради Європи”.
Учасники висловили свої емоції, які вони відчули, коли почали ознайомлення з посібниками. Це і цікавість, і страх, і задоволення.
Педагоги висловлювали різні думки щодо тем та вправ у посібниках.
Для математики можна використовувати посібник “Громадянська відповідальність 80 вправ”.
Для інформатики є цікаві вправи в посібнику “Закладинки”: “Протидіємо кіберзалякуванню”, “Необмежена свобода”, “Онлайн участь”, що є також актуальним в умовах навчання в дистанційному режимі.
У посібнику “Компас” глава 3 розділ 3 “Загальні правила для користувачів”: як вибрати вправу, що входить в поняття “тема”, цілі та час проведення вправ. Особливу увагу звертають автори на підрозділ “варіації”, опрацювавши які, вчитель може варіювати вправу відповідно до кількості учнів, груп, специфіки предмету та рівня сприйняття теми. У рубриці “Підготовка” вказано, як правильно, покроково потрібно готуватися до заняття, крім того, до яких розділів “Компасу” звернутися додатково.

У посібнику “Компасіто” вправи “Слова, що ранять” та “Важливіше для кого? “, підходять для використання на уроках основ здоров’я.
У посібнику “Зростаємо у демократії” запропонований урок “Супергерой”, що можна використати на виховних годинах.
Посібник “Досліджуємо права дитини” включає в себе приклади уроків, як зробити так, щоб діти знали про свої права, вивчали їх та користувалися ними.
В даному посібнику розміщені проєкти для кожного навчального року 1-9 класи, кожен з яких показує, як діти та молодь можуть активно вивчати права дітей і завдяки цьому дізнаватися про них. А ще в даному посібнику вперше показано, як учні крок за кроком можуть опановувати свої знання прав за допомогою спірального навчального плану.
Також учасники виконали запропоновану тренерами цікаву вправу “Права та відповідальність”.
Початок дистанційної роботи у ДМ був цікавим та ефективним. Дякуємо нашим тренерам за щире спілкування та клопітку працю. З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *