День пам’яті Героїв Крут

День пам’яті Героїв Крут – ключова дата у модерній історії України, яка вшановує подвиг Окремого Студентського Куреня, що вчинив збройний опір агресії Московщини. Проте, суто з ідеологічних причин з української історичної пам’яті викреслено героїв ВСЬОГО Північно-Чернігівського фронту Московсько-Української війни 1917-1918 років, насамперед героїв оборони Бахмача.

Але саме бої за Бахмач – 25-26-27-го січня – передували бою під Крутами. Ці бої були масштабнішими, кровопролитнішими та стратегічнішими за Крутянський – з військової точки зору. Бо на 4 доби затримали основні групи військ большевицької Московії: північну – Берзіна, східну – Руднєва та південну – Муравйова.

Усі вцілілі оборонці Бахмача відступили під Крути, де й дали бій об’єднаній групі військ Московії разом із Студентським Куренем – 29-го січня.

Отже, збройна кампанія 25-29 січня у Бахмачі та Крутах є НЕРОЗРИВНОЮ! Без Бахмача не було би Крут. А самі герої Бахмача стали героями Крут. Саме тому Комбатантські об’єднання Армії УНР на еміграції популяризували єдину дату і єдину форму вшанування: «Слава героям Бахмача і Крут!»

Використані відеосюжети:

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *