Міжнародний день рідної мови

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
М.Рильський


Увесь світ 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято має велике значення для кожного народу, бо слово – дар Божий, який треба оберігати й шанувати. В Україні цей день відзначають з 2002 року, коли Президентом України було підписано відповідне розпорядження.
Напередодні Міжнародного дня рідної мови, 19 лютого, учні 6-А класу провели виховну годину “Мова єднає серця” (класний керівник Войт С.В., студентка-практикантка Войт А.Я.). Захід проходив у формі усного журналу. Шестикласники насамперед відзначили, що свято рідної мови є унікальним, бо воно спільне для всіх народів, а також вузько родинне для кожної нації зокрема. Учні говорили не тільки про рідну, українську мову, а й про мову міжнародного спілкування – англійську, яка нині проникає у всі сфери життя. Відповідно об’єдналися у дві команди: “Лепетуни” та ” Dream” . Під час мовного батлу діти представили найцікавіші факти про мови. Також зазначили, що у формуванні літературних норм важливу роль відіграли письменники, тому наступна сторінка усного журналу – “Основоположники мови”. Шестикласники презентували найкращі здобутки світочів народу. Відкриттям для багатьох стали мовні запозичення (сторінка “Ти – мені, я – тобі”).
А як же без гумору? Читання Боднарем І. гуморески П.Глазового “Кухлик” додало учням гарного настрою. Також діти писали поезії про мову, відгадували загадки, розкривали мовні таємниці… І насамкінець – вислови відомих людей про мову.
Шестикласники усвідомили, що “мова – це серце народу: гине мова – гине народ”, її треба оберігати, плекати і збагачувати, а також для саморозвитку слід вивчати й інші мови.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *