«Навчайся, заробляй, заощаджуй»


Саме під таким гаслом з 15 по 21 березня в Україні пройшов Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week). До щорічної фінансової інформаційної кампанії долучилися й учні Клішковецької гімназії. Певні незручності внесло дистанційне навчання, тому більшість заходів відбувалися в онлайн-режимі.
Міцним фундаментом для участі у «Global Money Week» для школярів стали знання, отримані на уроках курсу «фінансова грамотність». Гімназисти 8–11 класів перевірили їх на гімназійній онлайн-олімпіаді з теми «Гроші» та здобули високі результати.
Упродовж тижня було проведено чимало заходів. Діти здійснили віртуальний візит у музей грошей національного банку України. А ще пригадали екскурсію до місцевої філії ощадбанку, що відбулася торік, де їх навчали «берегти себе та берегти свої гроші». Також дізнавалися про те, як заробляти, управляти власними фінансами, уміти заощаджувати на онлайн-зустрічах з фінансової обізнаності.
Зокрема, школярі засвоїли, як правильно позичати гроші, поспілкувавшись з представником місцевої фінансової установи, економістом кредитної спілки «Наші люди» Петром Гановським. Запам’ятали, як відкривати банківські рахунки та користуватися різними банківськими послугами, прослухавши тренінг від фахівчині Анжеліки Бахур.
Випускники почерпнули чимало корисної інформації щодо профорієнтації з розмови з науковим консультантом кафедри бізнесу та управління персоналом ЧНУ ім. Ю. Федьковича, кандидатом економічних наук Олегом Мельником.
Мотивували до успіху майстер-класи від успішної флористки Анжеліки Бахур та 8-річного бізнесмена Станіслава Гайдея, котрий за виготовлені власноруч поробки уже заробив перші гроші. Надихає юнь до навчання та творчості й волонтерка-клішківчанка, педагог за фахом Юлія Музика, нині трудова емігрантка в Італії з групи «Подаруй усмішку», підтримуючи обдарованих дітей Клішковецької громади заохочувальними грошовими преміями.
Не менш цікавим стало знайомство з навчальними банкнотами – набором грошових знаків України від наймолодшої учасниці заходів Сніжани Кузик. Розповіли про свої колекції монет юні нумізмати гімназії.
З великим задоволенням, творчістю, креативним підходом учні 5–11 класів взяли участь у конкурсах малюнків, ребусів, у створенні дизайну власної грошової одиниці, в інтерактивному занятті «Суд над інфляцією». З натхненням писали дослідницькі проєкти по сімейному бюджету, постери, твори есе, збирали прислів’я та приказки, знімали відеоролик «Гроші майбутнього», розігрували театральні постановки, вистави, переглядали мультфільми та читали твори, в яких змальовано силу грошей та засуджується бажання до надмірного збагачення.
Відрадно, що до участі у різноманітних заходах долучилися також вчителі та батьки. Всесвітній тиждень грошей зробив неоціненний вклад у підвищення фінансової грамотності наших дітей, адже вони усвідомили, що важливо старанно навчатися, аби в майбутньому своїм розумом та працею заробляти та мати можливість заощаджувати для реалізації мрій».
Світлана Палагнюк, вчителька географії та економіки Клішковецької гімназії.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *