Свято Маланки

Напередодні Старого Нового року, тобто 13 січня, в Україні традиційно відзначають Щедрий вечір, або як його ще називають у народі — свято Маланки. Наші найстарші учні, одинадцятикласники організували свято Маланки. На думку українських етнографів, свято Маланки своїми коріннями сягає ще дохристиянських часів, про що свідчить і давньослов’янський фольклор.

Одним з найвеселіших обрядів щедрування на Маланку передбачає давню традицію переодягання у різних тварин та фольклорних персонажів. У давнину святкове переодягання виконувало важливі релігійно-магічні функції, але з часом цей звичай перетворився на просто веселу розвагу, особливо для молоді. І ми веселилися: щедрували, посівали, Козу водили та лікаря їй викликали. І звичайно, за місцевою традицією, хлопці Пляс танцювали. Дівчата їх солодощами і смаколиками частували та ще й гроші Калфі за танець давали.

Творчим натхненням для учнів стали: директорка закладу Н.С.Боднар, заступниця директора з ВР – М.М. Кузик, класний керівник 11 класу – К.В. Непийвода та вчителі музичного мистецтва – С.В. Харицький, В.В.Татарин. Радісно вітали маланкарів батьки та вчителі нашого навчального закладу та заклади освіти Клішковецької ТГ, а також  адміністрація та відділи Клішковецької ТГ.

Наші традиції багаті і гарні. Відрадно, коли молоде покоління бережно ставиться до них: вивчає, досліджує, впроваджує та передає в спадок нащадкам. Вірю, що ми гідні прославляти свій край у його звичаях, традиціях, з його багатогранним колоритом та славним історичним минулим.

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *